ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ
Kαταστράφηκε το εργοστάσιο στην Αγ. Ιωάννη
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2014/11/56169__c6b60641f3244c3ebc1dcf98990df176_XL1.jpg)
Πυρκαγιά ξέσπασε στις 23:42 το βράδυ της Πέμπτης σε εργοστάσιο πλαστικών στην οδό Αγ. Ιωάννη 115, στο Μενίδι, όπως πρώτο σας ενημέρωσε το Acharnea. Δυστυχώς, η επιχείρηση υπέστη ολική καταστροφή.
Σύμφωνα με την πυροσβεστική η φωτιά τέθηκε υπό μερικό έλεγχο στι 2:18 τα ξημερώματα, ενώ από τις φλόγες δεν απειλήθηκαν παρακείμενες επιχειρήσεις καθώς πρόκειται για βιομηχανική περιοχή.
Για την κατάσβεση της φωτιάς επιχείρησαν 18 πυροσβέστες με 6 οχήματα, ενώ στο σημείο για αποκάθαρση αλλά και τον κίνδυνο αναζοπυρώσεων λόγω των εύφλεκτων υλικών, παραμένουν 4 οχήματα το πρωί της Παρασκευής.
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2023/07/logo_axarnea1.png)