ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΝΕΑ
Νέα Τοπική Σύμβουλος Αχαρνών ορκίστηκε η Μαρία Χρηστάκη – Σκληρού
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2017/03/orkomosia.marias.xristaki01.jpg)
Τη Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε η ορκωμοσία της Τοπικής Συμβούλου Αχαρνών κυρίας Μαρίας Χρηστάκη – Σκληρού (το γένος Ράπτη) από τον Δήμαρχο Αχαρνών κ. Γιάννη Κασσαβό.
Ο Δήμαρχος Αχαρνών ευχήθηκε καλή επιτυχία στο έργο της νέας συμβούλου της Δημοτικής Ενότητας Αχαρνών και εξέφρασε τη βεβαιότητα ότι η κα Χρηστάκη θα εργαστεί με ευσυνειδησία και δυναμική, για τα συμφέροντα των πολιτών και επιχειρηματιών του Δήμου Αχαρνών, που άπτονται στις αρμοδιότητες του Τοπικού Συμβουλίου Αχαρνών.
Η κα Μαρία Χρηστάκη – Σκληρού, ως πρώτη επιλαχούσα, καταλαμβάνει τη θέση της κας Ευκαρπίδου στο Τοπικό Συμβούλιο της Δημοτικής Ενότητας Αχαρνών.
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2023/07/logo_axarnea1.png)