ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΝΕΑ
Υπερσύγχρονο ασθενοφόρο στο στόλο του Δήμου Αχαρνών – Σπύρος Βρεττός: Υπέρτατη αξία η υγεία των συμπολιτών μας
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2022/12/319403876_1208316083054486_6183685602380863606_n-1.jpg)
Σπουδαία εξέλιξη για την πόλη μας αφού ο στόλος του Δήμου ενισχύθηκε με ένα υπερσύγχρονο ασθενόφορο.
Το ασθενοφόρο είναι μια προσφορά της ΔΕΔΔΗΕ ενώ εξοπλίστηκε πλήρως από τη ΔΗΚΕΑ.
Σε σχετική του ανάρτηση ο Δήμαρχος Αχαρνών, Σπύρος Βρεττός αφού τόνισε ότι η απόκτηση ασθενοφορόυ αποτέλεσε αποτέλεσε μια από τις προτεραιότητες της διοίκησής προσέθεσε:
“Μαζί με τα Δημοτικά Ιατρεία τα οποία θα λειτουργήσουν εντός του 2023 αποδεικνύουμε εμπράκτως ότι η προάσπιση της υγείας των συμπολιτών μας αποτελεί για εμάς υπέρτατη αξία“.
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2023/07/logo_axarnea1.png)