ακολουθηστε μας

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

«Κόλλησαν» στο μηδέν Επισκοπή και Αχαρναϊκός

Στο 0-0 έμειναν στο Ρέθυμνο η Επισκοπή με τον Αχαρναϊκό, με τους γηπεδούχους να έχουν τις ευκαιρίες αλλά όχι την… ουσία και την πεμπτουσία που θα τους έδινε τη νίκη.

Στο γήπεδο του Γάλλου υποδέχθηκε τον Αχαρναϊκό η Επισκοπή, με τον δυνατό αέρα να κάνει δύσκολο το έργο και των δυο ομάδων εξαρχής. Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Ανυφαντάκη ωστόσο μπήκαν πολύ δυνατά από το ξεκίνημα, είχαν την υπεροχή και προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία του Παγούδη, με τον Αχαρναϊκό να έχει μια τελική στα πρώτα 45 λεπτά με τον Νεόφυτο στο 29′ του παιχνιδιού.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Επισκοπή να έχει την υπεροχή και τις ευκαιρίες, τον Αχαρναϊκό να απειλεί μόνο σε δυο περιπτώσεις με τους Ντος Σάντος και Νεόφυτο, αλλά και τα δυνατά μαρκαρίσματα να κλέβουν την παράσταση. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν μια τελευταία ευκαιρία με τον Μαρτσάκη και το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τις δυο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό…

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βουρβαχάκης, Σελινιωτάκης, Γκονζάλες, Λιονάκης, Δελήμπασης, Μποτωνάκης, Γιακουμάκης, Δρακάκης (69′ Μαρτσάκης), Βελονάκης

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Μωυσιάδης, Αθανασόπουλος, Ιορδανίδης, Νιάρος, Προβατίδης, Σκούφαλης (68′ Ντος Σάντος), Παραράς, Νεόφυτος, Λιαπάκης, Γουέλκαμ