ακολουθηστε μας

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Εύκολα ο Αχαρναϊκός, 2-0 τον Φωκικό

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αχαρναϊκός στην Άμφισσα όπου επικράτησε 2-0 του Φωκικού για να μείνει στη μέση της βαθμολογίας.

Από το ξεκίνημα έδειξε τις ορέξεις του ο Αχαρναϊκός στην Άμφισσα όπου επιβλήθηκε 2-0 του Φωκικού με άνετο τρόπο για να διατηρηθεί στη μέση του βαθμολογικού πίνακα του Νοτίου Ομίλου της Football League,

Μόλις στο 4′ ο Νεόφυτος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και δύο λεπτά αργότερα ο Γουέλκαμ είχε δοκάρι για να κάνει το 2-0. Αυτό, έγινε στο 34′ από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Νεόφυτου που διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άλβαρεζ αποβλήθηκε.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος (54′ Θέο), Άλλα, Ράντι, Σκαρίμπας, Φράγκος, Σιμονιάν, Άλβαρεζ, Τζέκος, Ασίγκμπα, Καλαγκάνης.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Μωυσιάδης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Αθανασίου (87′ Αθανασόπουλος), Ντάλλας, Προβατίδης, Ντος Σάντος (13′ Ντε Πάουλα), Νεόφυτος (90′ Καλογερόπουλος), Παραράς, Γουέλκαμ.