ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Αχαρναϊκός: Πήρε Ταμπάκη και Ιωαννίδη
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2014/11/b4320__f137ca4f658e33577819eb460a95f623_XL1.jpg)
Σε δυο μεταγραφικές κινήσεις προχώρησε η ομάδα του Αχαρναϊκού την Κυριακή, καθώς ενέταξε στο δυναμικό του τον Βασίλη Ιωαννίδη και τον Βασίλη Ταμπάκη.
Η ανακοίνωση του Αχαρναϊκού για τον Ιωαννίδη αναφέρει: «Και επίσημα η Διοίκηση της ΠΑΕ Αχαρναϊκός ανακοίνωσε την απόκτηση ενός ακόμη ποδοσφαιριστή, του Βασίλη Ιωαννίδη. Οι υπογραφές «έπεσαν» επικυρώνοντας την συμφωνία των δύο πλευρών.
Ο 23χρονος αμυντικός προέρχεται από τον Ηλυσιακό, ενώ έχει αγωνιστεί στο Ουγγρικό πρωτάθλημα, στον Άρη Βύρωνα, τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης (U21), τον ΠΑΟΚ Γλυφάδας και αρκετές ακόμη ομάδας».
Η ομάδα του Μενιδίου, συμφώνησε και με τον Βασίλη Ταμπάκη, του οποίου η μεταγραφή αναμένεται να ανακοινωθεί τα επόμενα 24ωρα. Ο Ταμπάκης αγωνίστηκε την τελευταία σεζόν στη Γλυφάδα, έχοντας 10 παρουσίες και 4 τέρματα.
![](https://axarnea.gr/content/uploads/2023/07/logo_axarnea1.png)