ακολουθηστε μας

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ: Γκέλαρε στην Καλλιθέα ο Αχαρναϊκός

Ο Αχαρναϊκός ήθελε οπωσδήποτε νίκη με την Καλλιθέα για να αποδείξει ότι φέτος είναι ικανός για το βήμα παραπάνω, το μόνο που κατάφερε όμως ήταν να πάρει έναν βαθμό και αυτό με πέναλτι και αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Το τελικό 1-1 σίγουρα δεν αφήνει ικανοποιημένο τον Γιώργο Βαζάκα που είδε την ομάδα του να κινδυνεύει ακόμη και με ήττα, ευτυχώς όμως το σουτ του Τσίπρα σταμάτησε στο δοκάρι του Παγούδη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο παιχνίδι δείχνοντας σαφώς πιο αποφασισμένοι για τη νίκη και ήταν η καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο. Η ανωτερότητα τους μετατράπηκε σε γκολ στο 47ο λεπτό από τον Μασάδο. Ο Αχαρναϊκός ευτύχησε να ισοφαρίσει άμεσα με το πέναλτι που κέρδισε ο Ταμπάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Γέσιτς.

Και ενώ θα περίμενε κανείς ότι ο Αχαρναϊκός θα πίεζε για να πάρει τη νίκη, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν μια ανάσα από τη νίκη καθώς το σουτ του Τσίπρα στο 71ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι της ομάδας μας…

Στα αρνητικά του αγώνα, τα επεισόδια που έγιναν στο γήπεδο όταν οι οπαδοί των γηπεδούχων εκτόξευσαν φωτοβολίδες προς τους φίλους του Αχαρναϊκού που βρέθηκαν στο Ελ Πάσο. Η επέμβαση των ΜΑΤ ευτυχώς απέτρεψε τα χειρότερα…

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Λυμπερόπουλος, Λεβέντης, Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Ρόχας (70΄Μπέλης), Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Αρναρέλης (61’ Τσίπρας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζώνας, Γέσιτς, Παπατόλιος (49’ Αθανασίου), Ιωαννίδης, Μανουσάκης (71’ Καλογερόπουλος), Στουρνάρας, Ιορδανίδης, Καλαμιώτης, Ταμπάκης